Sizi Arayalım!

  Sıkça Sorulan Sorular.

  Müşterilerin en çok hangi soruları sorduğunu sizler için cevapladık!

  Fil Filo, alanında uzman ekibi ile her an karşılaşabileceğiniz Maddi Hasarlı veya Cismani Zararlı Trafik Kazaları ile İş Kazalarından kaynaklı zararlarınızın tazmini konusunda hizmet sunan sektörde öncü bir kuruluştur. Tecrübesi ve bilgi birikimi ile meydana gelen kaza neticesinde kaybettiğiniz değerlerin eski hale getirilmesinde teknik bilgi ve hukuki prosedüre uygun hareket edilerek en sağlıklı sonuçlara ulaşılmaktadır.

  Fil Filo, Sunduğu hizmetin temeline ahlaki değerleri, hakkaniyeti ve tecrübeyi koyarak 10 yıla yakın bir süredir bu alanda hizmet vermektedir. Fil Filo’dan hizmet almaya başladığınız andan itibaren disiplinli bir çalışma ekibini gözlemleyecek, ahlaki ve etik değerleri üstün tutarak sizin için tüm imkânlarını seferber etmiş bir ekip ile sürecin takip edildiğini göreceksiniz. Hafta içi 09.00-18.00 arasında Çağrı Merkezimiz aracılığıyla ulaşabileceğiniz Müşteri Danışma Ekibimiz, Dosya Durum Sorgulama Ekibimiz ve Hukuki Destek Ekibimiz ile sürecin içinde olacak, her adımdan haberdar olup aldığınız hizmetin memnuniyetini yaşayacaksınız.

  Güven, zor kazanılır kolay kaybedilir. Fil Filo vermiş olduğu hizmet kalitesi ve özverili çalışması ile bu sözün tam aksine güveninizi kolayca kazanır ve kaybetmenize sebep olacak herhangi bir eylemde bulunmaz. Yıllar içerisinde kendisini ve çalışma alanlarını büyüten Fil Filo, bu başarısını karşılıklı güven ilişkisi ve disiplinli ekibi ile elde etmiş bir kuruluştur.

  Sunulan hizmetin tüm süreçlerine dâhil olabilir, bilgi almak için dilediğiniz zaman bizleri arayabilirsiniz. Şeffaf, hızlı ve etkin bir süreç yürüten ekibimiz ile Fil Filo’yu tercih etmenizin ne kadar doğru bir karar olduğundan şüphe duymayacaksınız.

  Alanında uzman kadromuz ve tecrübeli iş ortaklarımız ile birlikte Sigorta sektöründeki en güncel gelişmeleri yakından takip ederek sonuç odaklı çalışmaktadır.

  Danışanlarımızla irtibata geçilmesinin ardından evrak toplama ve başvuru sürecini gerçekleştirmemiz için ilk olarak danışanın vekalet vermesi akabinde eksik evraklar temin edilmesi ile eksper raporu alınmaktadır. Alınan eksper raporu doğrultusunda danışanın potansiyel tazminat alacağına istinaden sigorta şirketinden talepte bulunulmaktadır. Talebimizin karşılanamaması halinde teknik süreç ve prosedürler işleme konmaktadır.

  Alanında uzman ve geniş kadrosuyla danışanlarımıza en kaliteli, güvenilir ve kesintisiz hizmeti vermek için çalışan firmamız, hizmet ortaklarıyla da her bir danışanının ihtiyaç ve sorununa özel olarak gerekli süreci başlatır, yürütür ve en hızlı şekilde sonuçlandırır.

  Bizi Tanıyın.

  Biz kimiz sorusuna cevaplarımız!

  Fil Hasar Çözüm Merkezi’nin tarihçesinde şahıs ve/veya firmaların hasar ve sonrası karşılaştığı sorunların çözümü amacıyla sektöre yenilik getirmek amacı vardır. Fil Hasar Çözüm Merkezi, Hasar Sonrası Süreç Danışmanlığı sektöründe 10 yıla yakın tecrübeye sahip bir grup tarafından kurulmuştur…

  Biz, Filo ve Sigorta pazarındaki potansiyel büyük oyuncuların hızlı ve etkin hasar sonrası süreçleri istediklerinin bilincindeyiz. Bu nedenle, deneyimli kadromuzla, sektörde lider olan teknoloji ve iş süreç hizmetlerini temel alıp, finansal çözümleri sağlamaya odaklanarak Fil Hasar Çözüm Merkezini kurmaya karar verdik.

  Fil Hasar Çözüm Merkezi’nin tarihçesinde şahıs ve/veya firmaların hasar ve sonrası karşılaştığı sorunların çözümü amacıyla sektöre yenilik getirmek amacı vardır. Fil Hasar Çözüm Merkezi, Hasar Sonrası Süreç Danışmanlığı sektöründe 10 yıla yakın tecrübeye sahip bir grup tarafından kurulmuştur…

  Biz, Filo ve Sigorta pazarındaki potansiyel büyük oyuncuların hızlı ve etkin hasar sonrası süreçleri istediklerinin bilincindeyiz. Bu nedenle, deneyimli kadromuzla, sektörde lider olan teknoloji ve iş süreç hizmetlerini temel alıp, finansal çözümleri sağlamaya odaklanarak Fil Hasar Çözüm Merkezini kurmaya karar verdik.

  Araç Değer Kaybı Asistanı Nedir?

  Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminatı, bir trafik kazasında yaralanan veya zarar gören kişilerin haklarını korumak ve zararlarını telafi etmek amacıyla yürürlükte olan hukuki düzenlemeleri ifade eder. Trafik kazaları sonucunda meydana gelen yaralanmalar veya maddi hasarlar nedeniyle mağdur olan kişilere ödenen tazminatlardır.

  Trafik kazaları, araçlar arasında veya araçlar ile yayalar, bisiklet sürücüleri gibi diğer yol kullanıcıları arasında meydana gelebilir. Kazaların sonucunda yaralanan kişiler tıbbi tedavi, rehabilitasyon, gelir kaybı gibi zararlarla karşılaşabilirler. Trafik kazası tazminatı, bu zararların telafisi amacıyla devreye girer.

  Trafik kazası tazminatı genellikle trafik sigortaları tarafından karşılanır. Trafik sigortası, araç sahiplerinin veya sürücülerin, olası trafik kazalarından kaynaklanabilecek maddi ve bedeni zararları karşılamak üzere yaptırdıkları bir sigorta türüdür. Kazaya karışan tarafların trafik sigortaları, kazada yaralanan veya zarar gören kişilere tazminat ödemekle yükümlüdür.

  Trafik kazası tazminatı alabilmek için, kazaya karışan tarafların kusur oranları, kaza raporları, tıbbi belgeler ve diğer kanıtlar değerlendirilir. Tazminat miktarı, kazanın ciddiyetine, yaralanmaların şiddetine, gelir kaybına ve diğer faktörlere bağlı olarak belirlenir.

  Trafik kazası tazminatı hukuki süreçler gerektirebilir ve her ülkenin yasalarına göre farklılık gösterebilir. Yaralanmalı trafik kazası tazminatı talep etmek isteyen kişiler, konuyla ilgili uzman bir avukattan hukuki danışmanlık alabilirler.

  ÖLÜMLÜ TRAFİK KAZALARINDA TALEP EDİLEBİLECEK TAZMİNAT TÜRLERİ NELERDİR?

  Bir trafik kazası sebebiyle ölüm meydana gelmişse, bu kaza ‘ölümlü trafik kazası’ olarak anılmaktadır. Bu kazanın gerçekleşmesinde kusurlu olan kişi, kazada hayatını kaybeden kişinin ölümünden sorumludur. Bu nedenle; ölümlü trafik kazasının meydana getirdiği yasal yükümlülüklere katlanmak zorundadır.

  Meydana gelen trafik kazası sonucu hayatını kaybeden kişinin yakınları, destekten yoksun kalma tazminatı, hastane – tedavi giderleri ve cenaze giderlerini talep edebilirler. Bununla birlikte manevi tazminat da talep edilebilmektedir.

  Destekten yoksun kalma tabiri parasal nitelikte olabileceği gibi mal ya da hizmet şeklinde de olabilir. Bu tazminata başvuran kişilerin mirasçı olma zorunluluğu yoktur. Önemli olan nokta, üçüncü şahsın ölen kişinin desteğinden yoksun kalması sebebiyle uğradığı zarar ve desteğinden mahrum kaldığının ispat edilmesi gerekmektedir.

  Ayrıca ölüm hemen gerçekleşmemişse, kaza anı ve ölümün gerçekleştiği an arasındaki süre dikkate alınarak hastane – tedavi giderleri, trafik kazası nedeniyle ölüme sebebiyet veren kişiden talep edilebilmektedir.

  Bir başka gider ise hastane ve tedavi giderleridir. Trafik kazası sebebiyle ölen kişinin ölümünden sorumlu olan kişi, ölen kişinin cenaze ve defin giderlerinden de sorumludur.

  YARALANMALI TRAFİK KAZALARINDA TALEP EDİLEBİLECEK TAZMİNAT TÜRLERİ NELERDİR?

  Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminatı
  Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminatı

  Bir trafik kazası sebebiyle yaralanan kişinin vücudunda meydana gelen zararlardan, o kazanın gerçekleşmesinde kusurlu olan kişi ya da kişiler sorumludur. Bu kazanın gerçekleşmesinde kusurlu olan kişi, kazada meydana gelen bedensel zararlardan sorumludur. Bu nedenle; yaralanmalı trafik kazasının meydana getirdiği yasal yükümlülüklere katlanmak zorundadır.

  Meydana gelen trafik kazası sonucu bedensel zarara uğrayan kişi, tedavi giderleri, kazanç kaybı – geçici iş göremezlik, çalışma gücünün azalmasından ya da yitirilmesinden doğan zararlar ve ekonomik geleceğin sarsılmasından doğan zararları talep edebilir. Bununla birlikte manevi tazminat da talep edilebilmektedir.

  Tedavi giderleri, bedensel zarara uğrayan kişinin sağlığına kavuşmak için yaptığı tüm masrafları kapsar. Zarar gören kişinin sağlık kurumlarına yaptığı ödemeler, ilaç giderleri, protez masrafları hatta zarar görenin sağlık kurumlarına taşınması için yapılan giderler de bu kapsama girmektedir. Ayrıca zarar gören, bakıcıya muhtaç hale gelmişse bakıcı giderleri de bu kapsama dâhil edilmektedir.

  Yukarıda bahsedilen zarar ve tazminat kalemleri kazada kusurlu araç sürücüsü ile birlikte aracın ruhsat sahibinden de talep edilebilmektedir. Fakat kaza sebebiyle açılan davaların şahsa yönetilmesi sonucu birçok dava reddedilmektedir. Somut olaya göre, zarar gören ve zarar görenin yakınları öncelikle kusurlu aracın sigortacısı olan sigorta şirketine başvurmalı ve poliçe limitini tüketmelidir.

   

  Araç değer kaybı ve bu konularda bize hemen sorularınızı sorabilirsiniz.

  İletişim

  Bedensel Hasar Canlı Destek